Cechy dobrego ogrodzenia
Dobre ogrodzenie to takie, które swoim wyglądem nie odcina się od reszty płotów oraz nie przeszkadza w użytkowaniu działki, którą ogradza. Dobranie odpowiedniego płotu będzie bardzo ważne dla ostatecznego wyglądu naszego ogrodu. Jaki cechy powinien spełniać dobry płot?
Przede wszystkim powinien dobrze zakrywać to co jest na naszej działce (zwłaszcza w gęsto zabudowanej przestrzeni). Drugą ważną kwestią jest jego solidność i trwałość- kto bowiem chce wymieniać ogrodzenie co dwa lata? Warto wybrać trwałe materiały takie jak dąb, czy płot wykonany z betonu i kutych przęseł.
Jakie ogrodzenia dla kogo?
Ceny ogrodzeń wahają się w zależności od ich rodzaju i oczywiście od obwodu działki. Można wybrać podstawową siatkę ocynkowaną i mieć temat z głowy, ale taki płot nie jest zbyt ładny, ani nic nie zasłania. Kiedy chcemy trochę więcej prywatności warto pomyśleć o droższych ogrodzeniach wykonanych z desek drewnianych.
Płot z drewna ma dużo zalet i z pewnością jest bardziej trwały od płotów z drutu. Co prawda trzeba go odpowiednio konserwować, ale dobrze zadbany płot z drewna będzie wyglądał dobrze na długie lata. płoty kute natomiast są jednymi z najdroższych i mają podobny problem do tych z drutu, czyli nic nie zasłaniają- co potrafi być bardzo dużą wadą.
Płot Historia budowania ogrodzeń- opis z Wikipedii
Obecnie często tworzy się komponenty tego typu ogrodzenia w masowej produkcji, zarówno są to komponenty drewniane, betonowe, jak i metalowe. Często wykorzystywane jest przy tworzeniu tych komponentów wzornictwo przemysłowe. Drugą tendencją jest budowanie wysokich betonowych płotów lub właściwie murów, dzięki którym osoba z zewnątrz nie może obserwować tego, co znajduje się i dzieje na terenie posesji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płot