Przejazd taksówką, dlaczego taki drogi?
Ceny za przejazdy taksówką na pierwszy rzut oka wydają się być wręcz astronomiczne. Cena 500 zł za przejazd z Warszawy do Łodzi dla kogoś korzystającego z komunikacji miejskiej to suma nie do zaakceptowania, jednak ma ona swoje uzasadnienie.
Kwota przejazdu taksówki dalekobieżnej to nie tylko koszt paliwa dojazdu, ale i powrotu taksówki do miejscowości początkowej. W cenę wliczone są także opłaty amortyzacyjne (zwrot kosztów i napraw pojazdów), opłata dla kierowcy (jego pensja) oraz w przypadku większej firmy kwota, którą zarabia sama firma. Podliczając te koszty można dojść do wniosku, że taka cena jest mimo wszystko dość uczciwa, a w zamian zyskujemy wygodę podróży oraz przejazd prosto do celu.
Dlaczego taksówki to zwykle sedany?
Taksówki to często pojazdy średniej klasy, najczęściej posiadające klimatyzację, skórzane fotele oraz inne udogodnienia. Najczęściej kojarzącą się marką samochodów związaną z taksówkami jest Mercedes, ponieważ uchodzi też za najbardziej niezawodnego producenta samochodów.
Taksówka musi być wygodna- stąd klasa średnia lub wysoka. Nie wyobrażam sobie aby taksówką mógł zostać samochód typu hatchback lub van. Klimatyzacja jest wręcz niezbędna, zwłaszcza w upalne dni, których ostatnio coraz więcej. Co do skórzanych foteli są łatwe do czyszczenia i dezynfekcji, a czystość w taksówce jest równie ważna co wygoda.
Wzrost ilości klientów taksówek
Transport osobowy przybiera różne formy, od pociągów, przez autobusy, na taksówkach i samochodach kończąc. Prywatne firmy przewozowe rozwijają się coraz bardziej z powodu rosnącego zapotrzebowania na usługi transportowe związane z przewozem osób.
Coraz więcej klientów chce dostać się na wskazane miejsce, więc nie skorzystają już z transportu miejskiego (pociągi czy autobusy) dlatego większość z nich wybiera taksówki i przewozy samochodami osobowymi np. Uber.