Gdzie się badać?

łowy poziom we krwi może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Objawów świadczących o niewłaściwej pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest wiele, dlatego jeśli zauważymy u siebie nagłą senność lub problemy ze snem, nadpotliwoś

Gdzie się badać?

Prawidłowy poziom hormonów we krwi ? dlaczego to ważne?

Chociaż rzadko się nad nimi zastanawiamy, hormony znacząco wpływają na nasze samopoczucie, a nierzadko ich nieprawidłowy poziom we krwi może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Objawów świadczących o niewłaściwej pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest wiele, dlatego jeśli zauważymy u siebie nagłą senność lub problemy ze snem, nadpotliwość, nieustające uczucie chłodu, drżenie rąk, zbyt mały lub nadmierny popęd seksualny, warto najpierw skonsultować się z lekarzem rodzinnym, a następnie odwiedzić endokrynologa. Powyżej zostały wymienione tylko niektóre z dolegliwości wywołanych nieprawidłową pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego, dlatego tylko lekarz specjalista może ustalić przyczyny tych dolegliwości.


Objawy nieprawidłowości w pracy gruczołów wewnętrznych

Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i jej ewentualnymi zaburzeniami. Ze względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć kłopoty z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Najczęściej jednak przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest tarczyca, a dokładnie jej nadczynność lub niedoczynność. W przypadku uczucia ciągłego chłodu, zaburzeń masy ciała, czy wytrzeszczu oczu konieczna jest wizyta u lekarza. Symptomy te wskazują na nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, ale jednoznaczną diagnozę może postawić tylko endokrynolog.


Prywatny gabinet ortopedyczny w dużej przychodni

Prywatne gabinety ortopedyczne prowadzone są zupełnie samodzielnie lub wchodzą w skład dużych przychodni. W tym drugim przypadku uczęszczanie do nich stwarza większe możliwości dostępu do różnych badań ortopedycznych i rehabilitacji. Rehabilitacja odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu urazów ortopedycznych. Korzystanie z niej w sposób prywatny nie należy do najtańszych usług medycznych, jednak w przypadku traktowania jej jedynie jako uzupełnienia dla zwykłej rehabilitacji nie trzeba się zbytnio wykosztowywać, a można sobie bardzo pomóc. Również korzystanie z płatnych badań ortopedycznych może być bardzo pomocne zwłaszcza jeżeli muszą być one wykonywane koniecznie w jakimś miesiącu, a dostęp do nich w państwowej przychodni jest utrudniony.