Jak wybrać ogrodzenie?

na swojej posesji i dbać o wszystkie przechowywane na jej terenie produkty. Dlatego wydaje się, że ogrodzenie działki jest jedną z pierwszych rzeczy, jakie powinno się zrobić po dokonaniu jej zakupu. W przeciwnym razie można n

Jak wybrać ogrodzenie? ogrodzenia Rybnik

Ozdobne ogrodzenia działek

Osobom kupującym nowe działki trudno wyobrazić sobie ich posiadanie bez odpowiednich ogrodzeń. Dzięki takim ogrodzeniom mogą one bowiem czuć się bezpiecznie na swojej posesji i dbać o wszystkie przechowywane na jej terenie produkty. Dlatego wydaje się, że ogrodzenie działki jest jedną z pierwszych rzeczy, jakie powinno się zrobić po dokonaniu jej zakupu.

W przeciwnym razie można narazić się na potrzebę ponoszenia niemałych kosztów związanych z naprawą zniszczonych sprzętów czy ich kradzieżą. W związku z tym ogromną popularnością na rynku działkowym cieszą się solidne ogrodzenia, które skutecznie ochraniają działkę przed przedostaniem się na jej teren nieproszonych gości. Mogą to być wysokie ogrodzenia, które jednak potrafią być jak najbardziej ozdobne.


Warunki jakie powinno spełniać ogrodzenie. Cytat z Wikipedii

Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt3.
Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione3.
Bramy i furtki w ogrodzeniu nie mogą otwierać się na zewnątrz działki.
Furtki w ogrodzeniu przy budynkach mieszkalnych wielorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej nie mogą utrudniać dostępu do nich osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
Szerokość bramy powinna wynosić w świetle co najmniej 2,4 m, a w przypadku zastosowania furtki jej szerokość powinna być nie mniejsza niż 0,9 m, przy czym na drodze pożarowej szerokości te regulują przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodzenie


Płoty w Wikipedii

Płot, parkan, blanka ? typ ogrodzenia.

nazwa płot "grodza pleciona z chrustu" (XIV wiek), wywodzi się od słów pleć, plątać, gdyż pierwsze płoty, przynajmniej na obszarze Słowiańszczyzny i innych, tworzone były z gałęzi (chrustu) przewijanych poziomo między palikami. Płot najczęściej otaczał pastwisko, zrobiony był z pojedynczych drągów przybitych do kołków i nazywał się grodź, rzadziej ogrodzenie.
nazwa parkan, węg. párkány, śrgniem. parkan (XIV wiek) - ogrodzenie, zwykle z dylów lub desek (sztachet). Wysoki z balów drewna lub desek umocowanych pomiędzy słupami służył w dawnych czasach do fortyfikacji miast.
nazwa blanka (Warmia, Mazury).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płot