Kosmetyczne olejki jako perfumy.

cję skóry twarzy. Stosowanie maseczek pomaga w oczyszczaniu i nawilżaniu skóry, dodatkowo dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych. Wzmacniają także naczynia krwionośne i ujędrniają skórę, dzięki czemu twarz wygląda młod

Kosmetyczne olejki jako perfumy. arabskie perfumy w olejku

Zalety stosowania bio maseczek


Naturalne, inaczej organiczne, maseczki do twarzy zawierają bardzo dużo witamin i minerałów, które poprawiają nie tylko wygląd, ale także kondycję skóry twarzy. Stosowanie maseczek pomaga w oczyszczaniu i nawilżaniu skóry, dodatkowo dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych. Wzmacniają także naczynia krwionośne i ujędrniają skórę, dzięki czemu twarz wygląda młodziej. Naturalne maseczki często mają w składzie wyciągi z różnych roślin leczniczych, mogą zawierać również olejki eteryczne, co pomaga się zrelaksować i odprężyć. Organiczne maseczki mają także przyjemną dla skóry konsystencję, a ich stosowanie jest niezwykle proste i przyjemne. Pozostawiają odświeżoną, gładką i dobrze odżywioną cerę.


Stosowanie olei organicznych w kosmetyce


Stosowanie naturalnych olejków w kosmetykach jest częstym zabiegiem producentów, ze względu na ich szerokie zastosowanie i substancje odżywcze. Są używane jako dodatek do kremów, odżywek, maseczek, czy nawet szamponów. Ich właściwości odżywcze pomagają w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci polepszając ich kondycję i wygląd. Olejki organiczne pochodzenia roślinnego są stosowane także w aromaterapii, przy kąpielach relaksacyjnych czy masażach. Zaletami używania olei kosmetycznych są łatwa przyswajalność substancji odżywczych oraz przyjemna w użytkowaniu formuła i szerokie spektrum właściwości. Najczęściej stosowanymi olejami naturalnymi są olej arganowy, kokosowy, jojoba oraz shea.


Skąd się pozyskuje naturalne olejki?


Organiczne olejki używane w kosmetyce pozyskuje się z różnych roślin. W procesie wydobywania olejku wykorzystywana jest specjalna metoda tłoczenia, w celu zachowania jak największej ilości substancji odżywczych. Najczęściej są one tłoczone na zimno. Przykładowymi roślinami z których pozyskuje się olejki są nasiona moreli, truskawki czy pestki winogron. Często jako dodatek do kremów, odżywek do włosów i balsamów do ciała używane są oleje z orzechów makadamia, z migdałów, z jagód acai czy z orzechów laskowych. Substancje oleiste pozyskiwane z roślin są też wykorzystywane w masażu i aromaterapii, pozwalają się zrelaksować i odprężyć. Mają właściwości odżywcze, kojące, a nawet lecznicze.