Który zabieg wybrać dla siebie? O salonach kosmetycznych

tymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania, nasilają się w ciąży, menopauzie i w zaburzeniach hormonalnych1. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i su

Który zabieg wybrać dla siebie? O salonach kosmetycznych

O cellulicie

Cellulita (skórka pomarańczowa), właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia ? nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania, nasilają się w ciąży, menopauzie i w zaburzeniach hormonalnych1. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.

Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane są prawdopodobnie przez nadmiar estrogenów w ich organizmie. Cellulit rzadko występuje u mężczyzn.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cellulit


Środki kosmetyczne wykorzystywane podczas przeprowadzania zabiegów kosmetycznych

Podczas przeprowadzania zabiegów kosmetycznych wykorzystywane są różnego rodzaju narzędzia kosmetyczne. Wybór konkretnych narzędzi zależy od tego, jakiego rodzaju zabieg ma zostać przeprowadzony. Oprócz samych narzędzi wykorzystywane są także różnego rodzaju akcesoria, które mogą być wykorzystywane także podczas przeprowadzania domowych zabiegów kosmetycznych. Oczywiście podczas zabiegów kosmetycznych wykorzystywane są także różnego rodzaju środki kosmetyczne oraz same kosmetyki, typu kremy i balsamy. Natomiast wśród środków kosmetycznych wykorzystywanych podczas przeprowadzania zabiegów kosmetycznych wyróżnić można różnego rodzaju składniki maseczek przygotowywanych do nakładania na twarz.


Makijaż, a kwestie psychologiczne

Makijaż może nieść znaczenie psychologiczne. Ludzie, którzy przesadnie podkreślają swoją urodę mogą mieć uraz związany z poczuciem niedostatecznej atrakcyjności (zobacz: kompensacja). Sposób używania makijażu może także ujawniać samoocenę (osoby o niskiej samoocenie bądź to zupełnie nie używają makijażu, bądź go nadużywają). Należy tu jednak uważać na interpretację, bowiem samo używanie lub nieużywanie makijażu nie jest podstawą rzetelnej diagnozy.

Zaburzenia poczucia tożsamości objawiać się może skłonnością do częstej i diametralnej zmiany wyglądu (np. powtarzające się operacje plastyczne, bardzo częsta zmiana koloru włosów itp.). Nie jest jednak prawdziwa zależność odwrotna: zmiana wyglądu nie musi być związana z zaburzeniem poczucia tożsamości.

W europejskiej kulturze kobiety malują często usta i oczy. Malowanie ust jest związane z powszechnym (nieprawdziwym) przekonaniem, że kobieta o pełnych ustach jest namiętna, zaś usta wąskie świadczą o oziębłości. Usta są także symbolem waginalnym i w związku z tym ich podkreślanie może być sygnałem seksualnym. Malowanie oczu związane jest z tym, że w kanonie kobiecej urody oczy odgrywają ważną rolę - im wydają się większe, tym bardziej atrakcyjne. Jedna z teorii mówi, że jest to związane z tym, iż kobieta z dużymi oczami wydaje się młoda (oczy dzieci są większe w stosunku do całej twarzy niż oczy dorosłych). Duże oczy mogą także sprawiać wrażenie niewinności, czyli wierności. Współczesny kanon kształtu oka to migdał.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC