Stresujesz się w pracy?
Niestety - najczęściej stresu doświadczamy w pracy. Nie jest to pozytywne zjawisko, ponieważ często jest efektem mobbingu i może prowadzić do depresji. Pracować musimy z przyczyn oczywistych, jednak czy musi to być źródłem napięć, stresu i wiązać się z nieprzyjemnymi sytuacjami? Jest wiele zawodów adrenalina to codzienność. Lekarze, strażacy, czy tez policjanci to grupy, których praca wiąże się z ponoszeniem wielkiej odpowiedzialności, często widzą ofiary wypadków, patrzą na śmierć innych ludzi, czy też ich własne życie jest zagrożone. W tego rodzaju pracy stresu nie da się wyeliminować, należy sobie jakoś z nim poradzić. Jednak każda jednostka może reagować zupełnie inaczej na sytuacje stresowe, dla niektórych jest to pobudzające do działania, wręcz uzależniające. Jeżeli reagujesz na stres paniką, lub kompletnie cię to paraliżuje nie angażuj się w pracę, gdzie trzeba wykazać się większą odpornością psychiczną.
Definicja bezsenności
Raz jeszcze posługując się Wikipedią, wyjaśniamy kolejne zagadnienie - bezsenność:
Bezsenność (asomia, agrypnia, łac. insomnia, ang. insomnia) ? jest zakłóceniem stanu zdrowia, w którym niewystarczająca jest długość snu lub niezadowalająca jakość snu. Bezsenność może polegać na trudnościach w zasypianiu, wczesnym przebudzaniu się, wybudzaniu się w trakcie snu lub na złej jakości snu, czego następstwami są brak poczucia wypoczęcia, gorsze samopoczucie lub zaburzenia funkcjonowania w ciągu dnia. Bezsenność może być rozumiana bądź jako objaw, bądź jako odrębna jednostka chorobowa.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezsenno%C5%9B%C4%87
Podstawowy rodzaj insomnii
Kto by się spodziewał, że jest więcej niż jeden rodzaj bezsenności - dzięki Wikipedii, oto ten główny:
Bezsenność pierwotna (inaczej samoistna) ? uważana jest za odrębną jednostkę chorobową należącą do zaburzeń snu (charakteryzującą się określonym zespołem objawów, profilem patofizjologicznym, określonym przebiegiem, przewidywalną odpowiedzią na leczenie), w której bezsenność nie jest związana z innymi zaburzeniami psychicznymi, ani też z chorobami somatycznymi czy działaniem substancji psychoaktywnych. W większości przypadków do zachorowania na bezsenność pierwotną dochodzi nagle pod wpływem stresujących wydarzeń życiowych. Po ustaniu czynnika stresogennego bezsenność przechodzi w fazę przewlekłą i może ustąpić po kilku miesiącach lub trwać latami, w trakcie których dochodzi do przejściowych pogorszeń i popraw.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezsenno%C5%9B%C4%87