O klasyce - tej historycznej i tej stylowej

ypu materiału, z którego jest zrobiona. Obecnie najczęściej jest to gips lub styropian. Gips jest cięższy, trudniejszy w późniejszej obróbce i droższy. Najczęściej stosowany jest na zewnętrznych elementach. Styropian jest lekki, m

O klasyce - tej historycznej i tej stylowej Szukasz ciekawego wykończenia na ściany w Twoim pokoju? Co powiesz na ? Zajrzyj tutaj:

Z czego są sztukaterie

Oprócz miejsca zastosowania, można podzielić sztukaterię wg. typu materiału, z którego jest zrobiona. Obecnie najczęściej jest to gips lub styropian. Gips jest cięższy, trudniejszy w późniejszej obróbce i droższy. Najczęściej stosowany jest na zewnętrznych elementach. Styropian jest lekki, może być bardzo twardy i odporny mechanicznie, łatwo go przykleić i malować. Takie sztukaterie są sporo tańsze, a wcale nie muszą wyglądać tandetnie, zwłaszcza na sufitach. Co prawda, jeżeli zależy nam na odtworzeniu oryginalnych sztukaterii, to zdecydowanie powinniśmy wybrać gips, jednak liczmy się ze znacznie większym kosztem.


Jak osiągnąć sukces w biznesie ? pomysł na biznes

Okazuje się, że współcześnie niewiarygodnie wiele osób poważnie myśli o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, co wynika z kilku faktów. Przede wszystkim, pozwala ona zarobić znaczne więcej w ciągu miesiąca, aniżeli tradycyjny etat. Ponadto, właściciel firmy ma pełną autonomię w podejmowaniu decyzji zawodowych. Niestety, ale znalezienie takiej branży, w której działa niewiele firm w porównaniu do popytu graniczy z cudem. Sztukateria może być szansą dla odważnych młodych biznesmenów, którzy nie boją się inwestować pieniędzy w nietypową działalność gospodarczą. W dzisiejszych czasach stosunkowo wiele osób pragnie udekorować swoje wnętrza właśnie przy wykorzystaniu tej techniki.


Sztukateria - definicja

Sztukateria ? stiuki i inne elementy dekoracyjne (np. putta, ornamenty, gzymsy wewnątrz pomieszczeń) wykonane z gipsu lub żywicy poliestrowej, często odlewane i montowane do podłoża (do ścian, sufitów). Stosowane w architekturze od starożytności, upowszechniły się w okresie renesansu i baroku.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztukateria