O taksówkach i taksówkarzach. Transport osobowy taksówką

dla kogo?Taksówki często kursują na dłuższe trasy, a to na lotniska, a to na ważne spotkania ich klientów. Wiele firm taksówkarskich dostaje zamówienie na takie przejazdy ze sporym wyprzedzeniem oraz przedpłatą za kurs. Kto na

O taksówkach i taksówkarzach. Transport osobowy taksówką Transport osób wygodnymi taksówkami to usługa coraz bardziej poszukiwana. Szczególnie przez gości zza granicy. Na szybko na temat i ogólnie o transporcie. miłego czytania.

Dalekobieżne taksi, dla kogo?

Taksówki często kursują na dłuższe trasy, a to na lotniska, a to na ważne spotkania ich klientów. Wiele firm taksówkarskich dostaje zamówienie na takie przejazdy ze sporym wyprzedzeniem oraz przedpłatą za kurs.

Kto najczęściej korzysta z usług tego typu? Z pewnością osoby często korzystające z lotnisk, czasami pojawia się potrzeba przedostania się z lotniska na lotnisko, albo dostania się z lotniska do miejsca zakwaterowania. W takich przypadkach przejazd taksówką jest zwyczajnie najwygodniejszy i najszybszy. Dużą część klienteli na dłuższe przejazdy są biznesmeni, którzy przyjeżdżają zza granicy.


O złych i dobrych stronach podróżowania taksówką

Przewóz osób można realizować na wiele sposobów, są autobusy, pociągi, tramwaje, auta i taksówki. Każdy z tych środków transportu ma swoje wady i zalety i nie dla każdego pasażera muszą być wygodne do podróżowania. Wszystko zależy bowiem od celu i sposobu transportu, który jest potrzebny w danej chwili.

Taksówka w swoich mocnych stronach ma z pewnością dowóz pod wskazany adres, dostępność 24h przez 7 dni w tygodniu oraz względną wygodę podróżowania. Co oczywiście przekłada się na cenę takiej usługi i tutaj jest główna wada taksówek, są zwyczajnie drogie jak na transport miejski i większość ludzi stosuje je bardzo sporadycznie i w ostateczności.


Taksometry w Polsce - Wikipedia

Taksometr ? w przeszłości mechaniczny a obecnie elektroniczny przyrząd pomiarowy instalowany w pojazdach służących do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków (taksówkach). Taksometry służą do obliczania (według ustalonych taryf) należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub za czas wynajęcia tej taksówki. Wyróżniamy dwa systemy naliczania opłaty za kurs: system S i system D.

...

Aktualnie w Polsce stosowany jest system S z jedną wspólną jednostką taryfową i taksometry stosowane na terenie tego kraju posiadające zatwierdzenie typu wydane przez Główny Urząd Miar mogą być użytkowane przez 10 lat od momentu wydania tego certyfikatu.

Po wejściu w życie dyrektywy MID (ang. Measuring Instruments Directive1) tj. od końca 2006 r. do obrotu mogą być wprowadzone tylko taksometry po tzw. ocenie zgodności wyposażone w dwa systemy naliczania opłaty S i D.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr