Twoje zdrowie - uczulenia

duje się na co jest uczulona. Co jednak zrobić, gdy chcemy delikatnie wybadać, czy mamy jakieś alergię? Najpopularniejszym stosowanym sposobem, są testy skórne alergenów - według szablonu, dotykają Twojej skóry różnymi alergena

Twoje zdrowie - uczulenia Jeśli i Ty cierpisz z powodu uczulenia, niezwłocznie odwiedź podaną stronę =>

Testy na alergię

Większość z alergików, dość szybko i niestety często w nieprzyjemny sposób, dowiaduje się na co jest uczulona. Co jednak zrobić, gdy chcemy delikatnie wybadać, czy mamy jakieś alergię?

Najpopularniejszym stosowanym sposobem, są testy skórne alergenów - według szablonu, dotykają Twojej skóry różnymi alergenami i patrzą gdzie występuje alergia - na pewno lepszy sposób niż połykanie orzeszków by dowiedzieć się co oznacza "szok anafilaktyczny". Inną metodą jest badanie krwi, prosta i w miarę bezbolesna metoda sprawdzenia reakcji na alergeny. Obie te metody jednak nie są w pełni skuteczne - potrafią dawać fałszywe wyniki.

Oprócz tych, konwencjonalnych metod, istnieją również alternatywne sposoby diagnostyki alergii - testy komputerowe, badające pole elektromagnetyczne - czyli biorezonans. Jest to jedyna metoda która może być stosowana nawet u małych dzieci, ze względu na swoją bezinwazyjność.

Nie zależnie od metody, należy wiedzieć na co jest się uczulonym, nie tylko by tego unikać, ale również by walczyć z alergią samą w sobie.


Czym jest alergia

Alergia, inaczej uczulenie, termin znany wszystkim, w szczególności tym których dotyczy. Jednak co to tak na prawdę oznacza? Czym charakteryzuje się alergia?

Uczulenie wywoływane jest przez alergeny, tyle przeważnie każdy wie. Alergen natomiast, jest z pozoru nieszkodliwą substancją (truskawki, pyłki drzew...) która jednak w odczuciu naszego organizmu, urasta do rangi wroga numer jeden. Gdyby nie to, termin "alergen" nigdy by pewnie nie powstał, bo zrzesza on setki substancji które nie mają ze sobą specjalnie nic wspólnego, po za tym że mogą u ludzi wywoływać wysypki.

Gdy już taki alergen spotka alergika, to wtedy zaczyna się walka. Limfocyty atakują daną substancję, przeważnie w miejscu zetknięcia, powodując wysypki czy opuchlizny. Ogólnie rzecz ujmując, wywołują stan zapalny. Często również katar, jak wiadomo - ogólnie, nie przyjemna sprawa, niestety coraz bardziej powszechna w naszym społeczeństwie.


Uczulenia trzeba leczyć, bo inaczej...

Często dla ludzi, dowiedzenie się że mają alergię, jest jak prawomocny wyrok - zaciskają pasa i godzą się z tym że nie będą mogli jeść niektórych rzeczy albo tym że w lecie ich nos nie odetchnie świeżym powietrzem. Błąd! Alergie można leczyć, a nawet powinno się.

Przewlekłe, nie leczone alergię, mogą prowadzić do różnych groźnych komplikacji. Najczęstszą przypadłością, wynikającą z długotrwałej alergii, jest marsz alergiczny - czyli dalszy rozwój alergii, który może się objawiać nasileniem objawów, zwiększeniem ich liczby bądź ujawnieniem się zupełnie nowych alergii.

Jeszcze groźniejszą alternatywą jest astma oskrzelowa, która też może rozwinąć w skutek nie leczenia alergii. Są to tylko dwa najczęściej kojarzone z alergią powikłania, wykryto ich dużo więcej. Trzeba więc mieć świadomość że to nie żarty, a uczulenie trzeba leczyć!