Ubieranie się na sportowo

owe - dyscypliny rozgrywane w okresie zimowym. Niezbędnymi warunkami do ich przeprowadzenia są: mróz i często śnieg. Do sportów zimowych zaliczamy: narciarstwo alpejskie i klasyczne, snowboarding, saneczkarstwo, bobsleje, skeleton

Ubieranie się na sportowo Dobry ubiór przy uprawianiu sportu gwarantuje niezbędny komfort przy wykonywaniu ćwiczeń. Odzież tego typu: doskonale sprawdza się w ekstremalnych warunkach.

Sporty zimowe w Wikipedii

Sporty zimowe - dyscypliny rozgrywane w okresie zimowym. Niezbędnymi warunkami do ich przeprowadzenia są: mróz i często śnieg. Do sportów zimowych zaliczamy: narciarstwo alpejskie i klasyczne, snowboarding, saneczkarstwo, bobsleje, skeleton, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, short track, łyżwiarstwo szybkie, bojery, biathlon, curling, skibob i skoki narciarskie. W dzisiejszych czasach wskutek rozwoju techniki większość z tych dyscyplin można rozgrywać w porze letniej np. hokej, jazda figurowa czy skoki narciarskie. Sporty zimowe cieszą się największą popularnością na kontynentach półkuli północnej tj. w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sporty_zimowe


Dobieranie bielizny

Każdy wie jak ważna jest dobrze dobrana bielizna, ta na co dzień i ta treningowa. Za ciasna bielizna może znacząco obniżyć komfort ćwiczeń i treningu. Zbyt luźna też nie będzie komfortowa

Jednak bielizna jest o tyle problematyczna, że ciężko ją przymierzyć oraz trudno przewidzieć jak będzie się zachowywała przy dłuższym noszeniu czy intensywnym poceniu się. Można co prawda opierać swój wybór na opiniach o danej firmie czy konkretnym produkcie. Można też kupić jedna parę na próbę i zobaczyć jak się spisuje i czy jest nam w niej dobrze.


Zasady działania bielizny termoaktywnej

Bielizna termoaktywna odprowadza efektywnie wilgoć z powierzchni skóry dzięki trzem jej cechom:

ma rozwiniętą powierzchnię zewnętrzną (jest na zewnątrz lekko "włochata")
jest elastyczna, dzięki czemu dobrze przywiera do powierzchni skóry
jest "ażurowa", dzięki czemu wchłania wilgoć w wolniejszym tempie niż jest ona odparowywana z jej powierzchni.
Siłą napędową odparowywania z jej powierzchni wilgoci jest różnica temperatury ciała ludzkiego i otoczenia, skąd wywodzi się jej nazwa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna