W instalacjach obejmujących jeden budynek woda
W instalacjach obejmujących jeden budynek woda może krążyć w wyniku zmian gęstości przy zmianach temperatury (CO grawitacyjne) lub jej przepływ jest wymuszany pompą. W większych instalacjach stosuje się wyłącznie systemy z wymuszonym obiegiem. Z uwagi na to, iż ogrzewanie grawitacyjne wymaga zastosowania rur o większej średnicy i większej powierzchni grzejników (znacznie mniejszy przepływ czynnika grzewczego przez grzejniki), obecnie prawie w ogóle nie jest stosowane. Także w małych budynkach (np. domach jednorodzinnych) stosuje się obieg wymuszony.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie
Obawy przed kontaktem z prądem
Dlaczego wiele osób korzysta z usług elektrycznych podczas wykonywania nawet prostych napraw lub wymiany elementów instalacji elektrycznych? Na to pytanie można odpowiedzieć w bardzo prosty sposób ? wiele osób obawia się jakiegokolwiek kontaktu z prądem, ponieważ może być on niezwykle groźny nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia człowieka. Powszechnie znane są przypadki, w których elektryk podczas wykonywania swojej pracy uległ poważnym uszkodzeniom ciała a nawet zmarł wskutek kontaktu z elektrycznością. Z drugiej strony jednak wielu elektryków mając codziennie kontakt z instalacjami elektrycznymi zachowuje coraz mniej zasad bezpieczeństwa pracy i wtedy łatwo można doprowadzić do tragedii.
Centralne ogrzewanie Rodzaje grzejników- cytat z Wikipedii
Promienniki obecnie należą do najchętniej stosowanych urządzeń grzewczych stosowanych w dużych obiektach przemysłowych, logistycznych i sportowych.
Wady i zalety:
Zalety:
Wady:
Grzejnik nadmuchowy jest połączeniem grzejnika konwektorowego z wentylatorem napędzanym energią elektryczną. Źródłem energii cieplnej jest najczęściej prąd elektryczny (sporadycznie woda, zasadniczo stosowana w samochodach). W ostatnich latach ciepło wytwarzane jest w nowoczesnych kominkach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie