Choroba i leczenie stwardnienia rozsianego

tody leczenia stwardnienia rozsianego w WikipediiNie ma leku, który pozwoliłby na całkowite zatrzymanie postępu choroby i wyleczenie, jednak dostępnych jest wiele metod leczniczych, które mogą być pomocne. Terapie są zróżnicowane

Choroba i leczenie stwardnienia rozsianego Stwardnienie rozsiane to okropna choroba. Dobre niesie choremu ulgę w cierpieniu i może powstrzymać rozwój choroby. Krótko o leczeniu stwardnienia rozsianego.

uznane metody leczenia stwardnienia rozsianego w Wikipedii

Nie ma leku, który pozwoliłby na całkowite zatrzymanie postępu choroby i wyleczenie, jednak dostępnych jest wiele metod leczniczych, które mogą być pomocne. Terapie są zróżnicowane w zależności od typu choroby i występujących objawów. Leczenie pozwala odzyskać funkcje utracone w wyniku rzutu choroby oraz zwolnić rozwój choroby.

Poniższe terapie modyfikujące przebieg choroby zostały zatwierdzone przez zajmujące się tym organizacje, takie jak amerykańska FDA, europejska EMA czy japońska PMDA.

Interferony:
Pochodne ludzkich cytokin, które biorą udział w odpowiedzi odpornościowej.
Interferon beta-1a: (nazwy handlowe: Avonex, Rebif, CinnoVex).
beta-1b: (nazwy handlowe: Betaseron? w Europie i Japonii Betaferon?, Extavia?). Betaseron został dopuszczony przez FDA do leczenia remitująco-nawracającej wtórnie postępującej postaci SM.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stwardnienie_rozsiane#Uznane_metody_leczenia


Gdy mamy podejrzenia, że jest coś nie tak

Choroby układu nerwowego to zazwyczaj bardzo poważna sprawa, której nie należy bagatelizować. jeżeli mamy jakikolwiek podejrzenie, że coś może być ni tak z naszym układem nerwowym to koniecznie powinniśmy się udać do specjalisty. Neurolog zbada nas i ewentualnie rozwieje wszelkie obawy.

Neurolodzy korzystają z różnych metod diagnostycznych, jedną z podstawowych jest wykonywanie przez pacjenta serii ruchów na stojąco i na leżąco. Sprawdza się tez przewodnictwo nerwowe oraz robi badania krwi oraz tomografię mózgu lub kręgosłupa w poszukiwaniu zapaleń i zmian mogących świadczyć o chorobie układu nerwowego.


Choroby nie do wyleczenia

Nigdy nie wiadomo kiedy zachorujemy na jakąś chorobę i zawsze powoduje to jakiś problem niezależnie od tego jaka to będzie choroba. Najgorzej jeżeli zachorujemy na taką, której nawet współczesna medycyna nie jest w stanie wyleczyć. Jedną z takich nieuleczalnych chorób jest stwardnienie rozsiane, inaczej zwane w skrócie SM.

Najważniejsze jednak to nie poddawać się i próbować różnych metod leczenia tej choroby, a z pewnością znajdziemy taka, która będzie dla ans najskuteczniejsza. W przyszłości być może uda się znaleźć jakieś lekarstwo, a do tego czasu warto powstrzymywać rozwój choroby najdłużej jak się da.