Działki, budowy i nieruchomości- praca geodety

eniePraca w zawodzie geodety jest dość wymagająca i pod względem fizycznym i psychicznym. Robienie wszelkich pomiarów i nanoszenie ich na mapy wymaga poświęcenia sporej ilości czasu w terenie. Nie ważne są tutaj warunki atmosferyc

Działki, budowy i nieruchomości- praca geodety W zasadzie zawsze konieczne będzie korzystanie z takich usług jak: , bez względu na to czy będzie to budowa, sprzedaż działki\działek czy inna inwestycja w nieruchomości.

Praca w terenie

Praca w zawodzie geodety jest dość wymagająca i pod względem fizycznym i psychicznym. Robienie wszelkich pomiarów i nanoszenie ich na mapy wymaga poświęcenia sporej ilości czasu w terenie. Nie ważne są tutaj warunki atmosferyczne, więc czy deszcz, czy śnieg geodeta wykonać pomiar może i musi.

Każdy geodeta przechodził przez okres ciągłego robienia pomiarów, czy to na zlecenia czy jako wstęp do prac geodezyjnych. Niestety część prac można wykonywać jedynie posiadając odpowiednie państwowe uprawnienia, a te wymagają szkoleń i zdawania egzaminów. Co stanowi pewną barierę i wydłuża czas na szkolenie dobrego geodety.


Praca dla geodety

Czy to budowa domu, wydzielanie działki, czy nowy parking przy markecie... Potrzebny będzie geodeta, aby sprawdził, wymierzył i przeliczył, wprowadzając wszelkie dane na mapki. Oczywiście przy każdej inwestycji tego typu należy wliczyć obsługę geodezyjną w koszty, bez tego, że tak powiem ani rusz.

Geodeci nie muszą się więc martwić o swoje portfele i pracę, ponieważ jeszcze przez bardzo długi czas będą niezbędni przy budowach, inwestycjach i tak dalej. Jednak bez uprawnień i wykształcenia, które są niezbędnymi w karierze geodety sprawami, nic nie zrobimy.


O mierniczym przysięgłym

Mierniczy przysięgły ? osoba zajmująca się miernictwem (rodzajem geodezji) jako wolnym zawodem w Polsce w latach 1925?1952.

Spełnienie warunków pozwalających uzyskać tytuł mierniczego przysięgłego, wymagało długotrwałego przygotowania, zazwyczaj poprzez konieczność odbycia odpowiednich studiów, a także stażu zawodowego. Wnioski o nadanie tytułu mogły składać osoby które spełniały warunki podane w ustawie z dnia 15 lipca 1925 roku2. Ustawa ta gwarantowała mierniczemu przysięgłemu wyłączność na prowadzenie wszelkich prac przynależnych do tej profesji i dawała gwarancję należytego ich wykonania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mierniczy_przysięgły