Odprowadzanie nieczystości to bardzo istotna część każdego domu. Cały sprzęt kupimy bez problemu w przedsiębiorstwach takich jak: . Jednak samo podłączenie wszystkiego warto zostawić profesjonalistom.
Odprowadzanie nadmiaru wody
W zabudowanych przestrzeniach ogrodu, np. wylanych betonem, często widuje się dodatkowe rynsztoki czy też studzienki mające odprowadzać nadmiar wody opadowej z wybetonowanej części podwórka. Odprowadzanie wody w takim przypadku jest bardzo istotne, ponieważ przy lekkich przymrozkach każda cząsteczka wody znajdująca się w betonie może go skruszyć.
Montaż odprowadzania wody powinien być przemyślany już na etapie wylewania betonowej posadzki, wtedy też najlepiej się sprawuje. Wbetonowanie rynny, czy właśnie rynsztoka oraz odpowiednie wyprofilowanie całej wlewki pozwoli na optymalne odprowadzenia nadmiernie gromadzącej się wody.
Podłączenie rynien do kanalizacji
Do wykonania kanalizacji rynnowej będziemy potrzebowali kilku niezbędnych materiałów ze składu budowlanego lub innego sklepu około-budowlanego. Przede wszystkim potrzebne będą rynny ze spustem w jednym z krańców dachu, rury do doprowadzenia deszczówki na ziemię oraz rury doprowadzające wodę do studzienki kanalizacyjnej.
Można jeszcze zastosować inną konstrukcję uwzględniającą zbieranie deszczówki do późniejszego podlewania ogrodu i takie rozwiązania często stosują właściciele dużych działek, lub ogródków działkowych.
Kwestia kanalizacji w Wiki
Kanalizacja ? system rur, koryt, kolektorów służący do odprowadzania ścieków sanitarnych (kanalizacja sanitarna), deszczowych (kanalizacja deszczowa) lub sanitarnych i deszczowych (kanalizacja ogólnospławna).
Inne rodzaje kanalizacji to na przykład kanalizacja kablowa (teletechniczna) służąca do umieszczania w niej przewodów telekomunikacyjnych, energetycznych czy sygnałowych.
Rozróżnia się kanalizację wewnętrzną i zewnętrzną. W niektórych aglomeracjach miejskich o ciasnej zabudowie (np. Palma de Mallorca) stosowana bywa również kanalizacja do odprowadzania odpadów stałych (śmieci) w postaci rozdrobnionej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kanalizacja