Marzysz o wyjątkowym wnętrzu? A może sztukateria?

zaj na krawędzi zabezpieczanego elementu i pełniące jednocześnie funkcję ozdobną. Balustrada może być również ażurową przegrodą pomiędzy pomieszczeniami (np. w kościołach oddziela prezbiterium od nawy).Źródło: https://pl.wikipedia

Marzysz o wyjątkowym wnętrzu? A może sztukateria?

Krótka definicja z Wikipedii. Balustrada

Balustrada ? ażurowe lub pełne zabezpieczenie (ogrodzenie) schodów, tarasów, balkonów, dachów, wiaduktów, mostów itp., montowane zazwyczaj na krawędzi zabezpieczanego elementu i pełniące jednocześnie funkcję ozdobną. Balustrada może być również ażurową przegrodą pomiędzy pomieszczeniami (np. w kościołach oddziela prezbiterium od nawy).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Balustrada


Jaki człowiek taka sztukateria

Nasz dom nie musi być taki jak wszystkie inne w okolicy. To my sami możemy być architektami swoich wnętrz, dlatego zadajmy o to, by były one niepowtarzalne. Dzięki swoim pomysłom możemy osiągnąć naprawdę wiele, więc zacznijmy je wprowadzać w życie. Już dziś pomyślmy o tym, jak może wyglądać pokój, w którym teraz siedzimy. Czy jest on idealny? Czy nam odpowiada? A może coś byśmy chcieli w nim zmienić? Jeśli nawet nie wiemy co, to posłuchajmy rad wielu projektantów wnętrz, którzy często decydują się na sztukaterię nie tylko elewacyjną, ale także właśnie wewnętrzną. Może ona naprawdę mocno zmienić oblicze naszych przestrzeni. Dopasujmy zatem elementy i zmieńmy swoje otoczenie na lepsze nie za tydzień, czy dwa ? a dzisiaj.


Terminem baza określa się także inne

Baza ? dolna część, podstawa kolumny, pilastra lub filaru stosowana w porządkach architektonicznych. W starożytności nie występowała tylko w porządku doryckim, w którym trzon kolumny spoczywał bezpośrednio na stylobacie. Klasyczną bazę tworzy płyta otoczona wyprofilowanymi, kamiennymi wałkami zwanymi torusami, które były rozdzielone trochilusem (wklęską). Dolny torus był z reguły większy. Zazwyczaj baza leżała na niewielkiej kamiennej płycie ? plincie. Terminem baza określa się także inne kombinacje tych elementów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Baza_(architektura)