Obejście koło domu nie może się obyć bez dróżki do drzwi, a co innego lepiej nadaje się na drogę, niż kostka? Należy zadbać o , aby droga była właściwie wyłożona.
Bruk w ogrodzie
Jak czerpać inspirację do wykończenia ogrodu? Można oczywiście skorzystać z internetu i poszukać różnych gotowych aranżacji i na ich podstawie stworzyć własny projekt. Wystarczy mieć przyzwoite poczucie estetyki i trochę wolnego czasu.
Dla ludzi bardziej zabieganych lub nie mających ochoty bawić się w projektanta, firmy oferujące kostki brukowe i tarasy często mają w swojej ofercie projekt ogrodu i jego aranżację. Można więc zdać się na dobre rady i wybrać jedynie interesujące nas materiały, a firma zrobi resztę za nas.
Budowlany ogród
Roboty wykończeniowe przy budowie domu to taki etap przy którym tak na prawdę kształtuje się końcowy wygląd naszego domu. Dlatego na tym właśnie etapie warto zadbać o każdy szczegół, aby później uniknąć drogich i czasochłonnych poprawek, zarówno we wnętrzu domu jak i w ogrodzie.
Ogród po robotach budowlanych jest zazwyczaj w opłakanym stanie. Głównie goła ziemia, piach, a roślinność zdeptana i rozjeżdżona ciężkim sprzętem budowlanym. Warto przestrzegać pewnej prostej zasady w takim przypadku: jeżeli chcesz kostkę brukowa w ogrodzie to połóż ją zanim zajmiesz się resztą ogrodu. W ten sposób unikniesz kolejnych zniszczeń.
Różnorodność bruku
Kostka brukowa zasadniczo wykonana jest z betonu. Jest to najzwyczajniej w świecie odlana forma, która może przybrać dowolny kształt, który zależy jedynie od fantazji.
Dzisiaj bruk produkuje się z bardzo wytrzymałych mieszanek betonu z dodatkiem kruszyw lub pigmentów, które nadają mu różnych właściwości, np. kolor. Kształtem kostki można na tyle manipulować, że można nawet ułożyć parking bez użycia farby do oddzielania poszczególnych miejsc.