Stomatologia zachowawcza
Zabiegi stomatologii zachowawczej są bardzo często wykonywane przez dentystów prowadzących działalność gospodarczą polegającą na leczenie zębów. Oczywiście nie mogą oni zapominać o tym, że leczenie zębów jest jednym z zabiegów medycznych, który wykonywany jest u osób odpowiednio do nich przygotowanych.
Dlatego dentyści przed rozpoczęciem jednego z zabiegów stomatologii zachowawczej przeprowadzają dokładnych wywiad z pacjentem, podczas którego ustalają nie tylko naturę jego problemów z zębami, ale też dowiadują się o tym, jakie choroby są przez niego posiadane. Pozwala im to nie tylko skutecznie, ale również bezpiecznie leczyć zęby osób w każdym wieku. Takie praktykowanie zabiegów stomatologii zachowawczej jest korzystne dla pacjentów.
Praktykowanie stomatologii estetycznej
Stomatologia estetyczna stała się bardzo ważną częścią całej stomatologii. Wykonywaniem zabiegów stomatologicznych zajmują się dentyści dobrze czujący się podczas czyszczenia i wybielania zębów. Trzeba przyznać, że zarówno dokładne czyszczenie, jak i wybielanie zębów musi być przeprowadzane bardzo precyzyjnie z ogromną dbałością.
W przeciwnym razie osoby poddawane tego typu zabiegom nie będą z nich zadowolone i mogą one okazać się dla nich niebezpieczne lub przynajmniej mało skuteczne. Wszystko to sprawia, że dentyści zajmujący się stomatologią estetyczną są zwykle bardzo dobrze przygotowani do przeprowadzania zabiegów na zębach i prowadzą swoje praktyki w miejscach, które są bardzo chętnie odwiedzane przez pacjentów dbających o swoje zęby.
Zęby człowieka zbudowane są z 3
Zęby człowieka zbudowane są z 3 części:
Korona stanowi tę część zęba, która najbardziej odróżnia zęby jednej grupy od innych, gdyż ma bardzo zróżnicowaną powierzchnię w poszczególnych grupach.
Korona pokryta jest szkliwem, które jest najtwardszą tkanką w organizmie (5 w skali Mohsa). Początkowo zaraz po wyrznięciu dodatkową osłonkę stanowi oszkliwie, które jednak szybko się ściera.
Równik zęba (equator dentis) jest to największy obwód korony zęba. Przebiega zwykle na różnej wysokości z każdej strony zęba. Rozdrobniony pokarm ześlizguje się z niego nie wnikając do kieszonki dziąsłowej i nie drażniąc brodawki zęba.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka